KARINCA İLE HZ. SÜLEYMAN (a.s)  

Posted by Tespih Taneleri... in

Bir gün Süleyman Peygamber ( a.s) bir karıncaya bir yıllık yiyeceğinin miktarını sorar.Karınca da,"Bir buğday tanesi yerim" diye cevap verir. Cevabın doğru olup olmadığını kontrol etmek isteyenSüleyman Peygamber ( a.s) karıncayı bir şişeye koyar. Yanına da bir buğday tanesi koyarak hava alacak şekilde şişeyi kapatır.
Ondan sonra da bir yıl bekler. Müddeti dolunca şişeyi açtığında bir de bakar ki karınca buğday tanesinin yarısını yemiş, yarısını da bırakmıştır. Kendi kendine meraklanır. Acaba neden yemedi?Bunun üzerine Hz. Süleyman (a.s ) karıncaya buğday tanesini tamamen neden yemediğini sorar.Karınca da, "Daha önce benim yiyeceğimi yüce Allah (c.c) verirdi.

Ben de O'na güvenerek bir buğday tanesini tamam olarak yerdim. Çünkü O beni

asla unutmaz ve ihmal etmezdi. Fakat bu işi sen üzerine alınca doğrusu nihayet bu aciz bir insandır diye

sana pek güvenemedim.Belki beni unutup yiyeceğimi ihmal edebilirsin. O yüzden de bir yıllık yiyeceğimin yarısını yiyerek, diğer yarısını da ertesi yıla bıraktım" diye cevap verdi.Yüce Allah ( c.c) cümlemizi kul kapısına baktırmaktan korusun, amin.

This entry was posted on Cumartesi, Kasım 27, 2010 at 14:41 and is filed under . You can follow any responses to this entry through the comments feed .

2 yorum

Amin Amin Amin denilecek bu yazi icin cok tesekkur ederim

1 Aralık 2010 19:07

Merhabalar, cok güzel bir yazi emeginize elinze saglik,
sevgiler....

12 Aralık 2010 20:21

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails
Site'de Kaç Kişiyiz