Kadir Gecesine Ozel Sirlar...  

Posted by Tespih Taneleri... inKadir gecesi namazi hakkinda Ibni Abbas (ra) 'dan Rasulullah (sav) 'in soyle buyurdugu rivayet olunmustur :

''Her kim Kadir gecesinde iki rekat kilar da her bir rekatinda bir Fatiha, yedi kere de ihlas suresini okursa, selam verdiginde ise, yetmis kere :
'Estagfirullah ve etubu ileyh'  derse, Allahu Te'ala kendisini ve anne babasini affetmedikce yerinden kalkmaz.
Allahu Te'ala cennete melekler gonderir de onlar onun icin agaclar dikerler, koskler yaparlar ve irmaklar akitirlar. Kendisi de bunlarin tumunu gormedikce dunyadan cikmaz.''

Salihler son on gecenin her birinde, Kadir Gecesinin kiyamina niyet ederek iki rekat kilarlardi.
Ebu'l-Leys (Rahimehullah) 'in beyanina  gore :

''Kadir Gecesi namazinin en azi iki rekat, ortasi yuz rekat, en cogu ise bin rekattir. Her bir rekatta kiraatin ortasi, Fatiha'dan sonra bir inna Enzelna, uc kere de ihlas suresi okumaktir. Her iki rekatta bir selam verilir, selamin ardindan da Rasulullah (sav) 'e salavat okunur.''Rabb'ul alemiyn Kadir gecenizi mubarek etsin insallah arkadaslar, bu geceye ait bir risalede rastladim bu namaza ve hemen size de duyurayim istedim. Her yerde bulamazsiniz, arapca bir hadis kitabindan nakledildi, bu yuzden, su an icin aramizda ki bir sirdir...:) Lutfen vesile olun da herkes bu sirra vakif olsun... Cunku geceler cok kisa, uyku hali falan filan derken bir bakmisiz ki, gece bitmis degerlendiremeden Allah muhafaza...Bu namazlar kolay ve mukafati boldur, bu kadarini sanirim herkes yapabilir...Bu ay da hatta bu gece de Allah'in rahmetinden nasiplenmeyen, butun bir yil  hic bir sey beklemesin diye dinlemistim sohbette...Nasiplenenlerden olmak umidi ile dualar da bulusalim. Aciklanmis bir sir daha :

 Allah'in yarattigi binlerce cesit melekler gruplar halinde yeryuzune inip mu'minleri selamlayacak...Namazla mesgul olanlara bizzat Allahu Teala(cc) selam verecek...Kur'an-i Kerim'le mesgul olanlara Cebrail (as) yanina kadar gelip selam verecek...Zikirle ibadet edenleri de zikir melekleri mutlaka evlerine kadar gelip selamlayacak buyuruyor Allah Rasul (sav)'u...

Zira ayetle de sabittir ki bu mubarek gecede melekler saf saf gruplar halinde yeryuzune inecek...Hatta bizim icin Allah'a dua ve istigfar edecekler...Mutlaka abdestli ve ibadet hali uzere karsilayalim...
Allahu Teala melekleri bizlere karsi merhametli yaratti...Bir gece arkadaslar sadece bir gece, sadece bir kac saat uyanik olalim...Boyle sevaplarla dolu, bereketli bir geceyi, degerlendirmeden gecirirsek nefsimize gercekten cok yazik etmis oluruz...Bu fakiri de duanizda unutmazsaniz cok sevinirim...
Allahu Teala bu mubarek gece hurmetine butun hayirli dualarinizi kabul etsin...amin

This entry was posted on Pazar, Eylül 05, 2010 at 03:12 and is filed under . You can follow any responses to this entry through the comments feed .

22 yorum

Adsız  

yureginize saglik

5 Eylül 2010 03:32

Kadir Geceniz Mübarek olsun.Sevgiler...

5 Eylül 2010 06:06

Allah razı olsun ..Gecen nurlansın Rabbim tüm hayır dualarını kabul etsin inşaAllah...Dua ve sevgiyle..

5 Eylül 2010 10:29

Bu guzel bilgiyi paylasdigin icin cok tesekkur ederim canim . Hep beraber bu mubarek gunu hayirlisi ile layikinca gecirmeyi nasib etsin insallah. Duanizda olma umuduyla geceniz mubarek olsun .

5 Eylül 2010 10:38

Allah razi olsun arkadaslar, kabule sayan dualarla bulusacagiz insallah...
Her sey gonlunuzce olsun...
Sevgilerimle

5 Eylül 2010 12:02

Allah razi olsun arkadaslar, kabule sayan dualarla bulusacagiz insallah...
Her sey gonlunuzce olsun...
Sevgilerimle

5 Eylül 2010 12:02

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecenizi tebrik eder Allah'tan hayırlara vesile olmasını niyaz ederim.

Saygılarımla. Fuat Gencal

5 Eylül 2010 13:32

Allah razı olsun.rabbim gecemizi ihya etmeyi nasip etsin

5 Eylül 2010 13:54

Hakkımızda hayırlı olacak tüm dualarımızın kabul olması ve dualarda buluşabilmek ümidiyle...Kadir gecemiz hayırlı olsun canım..muhabbetle..

5 Eylül 2010 14:20

kadir geceniz mübarek dualarınız makbul olsun

5 Eylül 2010 14:52

sevgili arkadaşım bayadır görüşemedik. kandilin mübarek olsun umarım bizlerde o selam verlenler arasında oluruz. Dualarda bizleride unutma. allaha emanet ol.

5 Eylül 2010 15:23
Adsız  

Merhabalar,
Kur'an'da adı geçen tek ay Ramazan ayı ve tek gece de Kadir Gecesidir. Bu mübarek gecenin tüm insanlığın; sevgi, barış, huzur ve saadetine vesile olmasını Cenab-ı Allah 'tan niyaz eder, Kadir Gecenizi kutlarım.

5 Eylül 2010 16:28

BİN AYDAN DAHA HAYIRLI KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN RAZI OLDUĞU ŞEKİLDE DEĞERLENDİRENLERDEN EYLESİN DUALARINIZ KABUL İBADETLERİNİZ MAKBUL OLSUN İNŞ

5 Eylül 2010 16:36

Bu mübarek gecenin size ve sevdiklerinize güzellikler getirmesini diliyorum.
Kadir geceniz mübarek olsun.

5 Eylül 2010 17:55

Ramazanın elveda derken bıraktığı buruklukla beraber, ihya edeceğimiz kutlu bir zaman dilimi daha bahşeyledi Rabbül alemin sonsuz hamdü senalar olsun...

Bu kutlu zamanın, kadir gecen mübarek olsun güzel insan.

Selam ve Muhabbetle!

5 Eylül 2010 19:06

Allah ibadetlerinizi ve dualarınızı kabul eylesin.

Hayırlı kandiller kardeşim....

5 Eylül 2010 20:56

Allah'im cumlemizden razi olsun bu mubarek gece hurmetine arakadaslar, boyle bir gecede ahtirlanmak cok guzel...Dualarimdasiniz insallah...
Sevgilerimle

5 Eylül 2010 21:09

Vahyin anlam katmadığı Allah’sız bir ömür bir gece kadar bereketsiz, vahyin kılavuzluğunda geçen her gece bir ömür kadar bereketlidir.

İdrak edenlerden olabilelim ia...
dualarda hatırlanmak dileği ile, kadir gecen bugece ve mübarek olsun ia..

5 Eylül 2010 21:27
Adsız  

Amîn!..

Hayırlı Kandiller kardeşim.. :)

5 Eylül 2010 22:41

kadir geceniz mübarek olsun mevlam cümlemize bu gecenin kadrini bilmeyi ve rızasını kazanabilmeyi nasip etsin inşallah

5 Eylül 2010 22:53

Leyl-i Kâdir mübarek ola,Kadrimiz âlî ola, Hayrlar feth ola, şerler def ola...

5 Eylül 2010 23:55
Adsız  

Değeri Kur'an'a dayanan bu gecenin kadir ve kıymetinin bilinmesinin ve bu kutlu geceden istifade edilmesinin, ancak Kur'an'a yönelmekle, onun eşsiz mesajını anlamak ve onun mana ikliminde yol almakla, hayatın peygamber kılavuzluğuyla yaşanıp yaratılanın yaratandan ötürü sevilmesiyle mümkün olacaktır.

Bu vesileyle bin aydan daha hayırlı olan mübarek Kadir Gecemizi kutlar, bu gecenin insanlığın sevgi, barış, huzur ve saadetine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

6 Eylül 2010 01:10

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails
Site'de Kaç Kişiyiz