Hayirli Ramazan'lar Efendimiz(sav)'in Dualari ile...  

Posted by Tespih Taneleri... inRamazan-i Serifiniz mubarek olsun...

Bu senede bizi Ramazan'a ulastiran Rabb'imize sonsuz hamd ve senalar olsun... Degisik sikintilarla, farkli imtihanlarla belki dolu belki bos bir sene daha gecirdik.. Mutluluktan agladigimiz da oldu, uzuntuden de... Netice de ulastik yine bir Ramazan-i serife...

Her gununde ayri ayri rahmet yagan bu kiymetli gunleri Allah(cc)'in razi olacagi sekilde gecirmek cumlemize nasip olur insallah... Sizlerden kucuk bir istirhamim var arkadaslar, cocuklariniza lutfen Ramazan'i, neden oruc tutmamiz gerektigini anlatalim, yarim gunde olsa oruc tutturup mutlaka iftarlarda da odullendirelim... Onlari Peygamber Efendimiz(sav) dualariyla dua etmeye tesvik edelim ben sizinle bir kac tanesini paylasacagim.. Ayni zaman da sunnetlerini anlatan yas gruplarina gore etkinlikli kitaplar alalim...

Size http://www.inciminci.com/?p=4041 bu sayfadaki kitap serisini mutlaka tavsiye ederim.. Etkinlikli bir sekilde hadis-i serifler anlatiliyor, benim cocuklarim artik ezberlediler diyebilirim... Inanin oruc tutmaya 'ne gerek var' acisindan bakan ergen bir genclik yetisiyor, Allah muhafaza etsin... Ne olur televizyonlarin, internetlerin, modern cevrenin cocuklarimizi etkisi altina alip ahiretlerini mahfetmelerini istemiyorsak onlari cok iyi yetistirmemiz lazim... Ben bu duruma cok uzuluyorum, elimden geldigi kadar anlatmaya da calisiyorum fakat bu hepimizin gorevidir degil mi?
Anne babalarin en onemli vazifeleridir cocuklara dinlerini ogretmek...

Mugîre bin Şu’be’den rivayet olunduğuna göre Resul-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem-in dualarından biri de şu idi:

“Başka bir ilâh yok, ancak Allah var. O’nun şerîki yoktur. Mülk O’nundur, hamd de O’nundur. O her şe­ye kaadirdir. Allah’ım, Senin verdiğine engel olacak da yoktur, vermediğini verecek de yoktur. Ve servet sahi­bi olanlara servetleri sana karşı bir menfaat veremez. Ya­ni servetine güvenerek sana âsî olanları o servetleri kurtaramaz.”

Abdullah bin Abbas -radıyallahu anhüma-dan ri­vâyete göre Resûl-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem-e bazı kimseler gelip:

-İnsanlar; yâni Ebû Süfyân ve arkadaşları sizin­le muharebe etmek için adam ve silâh toplamışlar, hazırlık yapmışlar. Onlara mukabele edecek dere­cede kudretiniz yoktur. Onlardan sakınınız diye kor­kutmak istediklerinde, bu söz mü’minlerin yakîn îmânlarını ve cesaretlerini artırıp, Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz de:

“Allah bize kâfidir, o ne güzel vekîldir!”buyurdu. Mü’minler de böyle söylediler.”

Enes bin Mâlik -radıyallahu anh-dan rivâyete gö­re: Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz’in çok kere duâsı:

“Ey Rabbimiz, bize dünyâda da iyilik, güzellik ver, âhirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azâbından koru” meâlindeki duâ idi.

Ebû Musâ el-Eş’ârîden rivâyete göre Resûl-i Ek­rem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz şöyle duâ ederlerdi:

“Yâ Rabb, benim hatâlarımı, bilmeden yapdıklarımı, işimde aşırı gitmemi, ve Senin benden çok iyi bildiğin hallerimi mağfiret eyle. Allah’ım, benim latifeleşmelerimi, ciddiyet hallerimi, hatâen ve kasden yaptıklarımı ve bende olan her şeyimi mağfiret eyle!”

This entry was posted on Cuma, Temmuz 20, 2012 at 11:37 and is filed under . You can follow any responses to this entry through the comments feed .

5 yorum

Amin bilgilendirici paylaşımınızdan Allah razı olsun....hayılr ramazanlar..dularda buluşalım inş..selam ve dua ile..

20 Temmuz 2012 11:51

hayırlı,huzurlu bir Ramazan diliyorum...hayırlı cumalar..sevgiler..

20 Temmuz 2012 13:05

Tesekkur ederım degerlı yorumlarınız ıcın hepımıze hayırlı Ramazanlar olsun ınsallah Duaların golgesınde bulusalım Sevgıler

20 Temmuz 2012 17:31

hayırlı ramazanlarr.
dua ile..

20 Temmuz 2012 18:49
Adsız  

Hey theге! I just want to gіve you
a big thumbѕ up fоr your greаt informatiοn you hаve got heгe on this pοst.
I am гetuгning to уоur site
for mοге soоn.

Fееl freе to νisit my ρagе; salampakistan.it
Feel free to surf my site : betting games

12 Ocak 2013 08:36

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails
Site'de Kaç Kişiyiz